پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 14:24
دلار

ارزش دلار در ماه انتهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

گلدمن ساکس در یادداشتی که روز جمعه منتشر کرده است، می گوید که شانس پیروزی بایدن بیشتر شده است، همچنین تولید واکسن کرونا نیز با افزایش همراه خواهد بود سرمایه گذاران در دلار باید این ارز را به فروش برسانند چرا که  استراتژیست ها در این خصوص می گویند که عدم اطمینان در این امر می تواند باعث تضعیف دلار شود و تاخیر در ساخت واکسن ویروس کرونا از مواردی است که  باعث می شود تا دلار آمریکا با رشد قیمت همراه شود. این شرایط در حالی اتفاق می افتد که ترامپ بتواند در آینده میزان رای زیادی را به خود اختصاص دهد و در نهایت در کاخ سفید ماندگار شود.

گلدمن در این خصوص می گوید اگر قیمت دلار مانند گذشته به قیمتی برابر با سطح سال 2018 سقوط کند از هر لحاظ می تواند برای سرمایه گذارانی که در بازار ارز آمریکا سرمایه گذاری کرده اند بسیار ضرر دهنده باشد. اما استراتژیست هایی که در این زمینه فعالیت می کنند می گویند که احتمال بروز خطر در زمینه دلار می تواند بسیار زیاد باشد  از این روی می توانیم نتیجه گیری کنیم که سقوط قیمت دلار به پایین ترین سطح خواهد رسید.

همچنین یک بانک آمریکایی که در زمینه فروش دلار در برابر سبد ارزی از سایر کشورها در حال فعالیت می باشد، می گوید که از میان ارزهای دیگر مانند رند آفریقای جنوبی، روپیه ی هند و پزوی مکزیک توصیه می کند که سرمایه گذاران در زمینه های ارزی نسبت به خرید دلار استرالیا و کانادا یا یورو اقدام کنند چرا که این دو ارز دارای ارزش ذاتی بالاتری در مقایسه با دلار در آینده ای نه چندان دور خواهد بود.

دلار

شانس پیروزی بایدن و ساخت واکسن کرونا، دلار چرا باید تضعیف شود؟

استراتژیست هایی که در خصوص قیمت دلار در گلدمن ساکس در حال فعالیت می باشند، می گویند که این ارز برای سرمایه گذاری نمی تواند در حال حاضر گزینه ای مناسب باشد چرا که شانس پیروزی بایدن از ترامپ بیشتر شده است همچنین باید انتظار داشته باشیم که واکسنی موثر و کار آمد برای ویروس کرونا در بازار عرضه شود که در این صورت باید انتظار کاهش ارزش ذاتی دلار باشیم. در نظر داشته باشید که در ایران، همه چیز متفاوت است و ارزش ذاتی یک ارز اهمیت خاصی ندارد! این مقاله بیشتر برای کسانی می تواند مفید واقع شود که می خواهند در بازارهای بین المللی بر اساس دلار خرید و فروش انجام دهند و یا در بازار بورس فارکس در حال انجام معامله می باشند. این اطلاعات در حالی نشت پیدا کرده است که برخی از جریان های انتخاباتی و آمار گیری می گویند که احتمال پیروزی قاطع بایدن در مقابل ترامپ بسیار بالاست و در حال حاضر بیشتر از 60 درصد افرادی که در این رای گیری شرکت می کنند، به آقای بایدن رای خواهند داد که اگر این پیش بینی واقعیت داشته باشد، بایدن می تواند به صورت قاطع، برنده انتخابات آتی ایالات متحده آمریکا باشد.

تحلیل خبر، آیا سرمایه گذاری در بازار دلار کار اشتباهی است؟

دلار را می توان به عنوان یکی از مهم ترین انواع ارز هایی دانست که برای معاملات بین المللی مورد استفاده است و در همین راستا می توانیم انتظار داشته باشیم که برخی از سرمایه گذاران بازار بورس فارکس با استفاده از معامله این ارز در مقابل ارز سایر کشورها، سرمایه گذاری خود را انجام می دهند. پس همه چیز بسته به قیمت دلار در مقابل ریال ایران نیست و باید در نظر بگیریم که وضعیت دلار در مقابل ارز سایر کشورها چگونه است؟ در این خصوص باید بگوییم که این ارز، در چند ماه گذشته صعود و نزول های بسیار زیادی را در پی داشته است و در حال حاضر به این دلیل که احساس می شود بایدن ریاست جمهوری آینده آمریکا را در دست بگیرد، تحلیلگران خبر از کاهش ارزش ذاتی این ارز می دهند. از این روی باید با دقت بسیار زیادی در بازارهای معاملاتی بر اساس دلار سرمایه گذاری کرد همچنین تحلیل های مختلف می تواند به شما کمک کند تا نزول سرمایه نداشته باشید. به نظر می رسد که اقتصاد آمریکا با مشکلاتی همراه بوده است در صورتی که بایدن ریاست جمهوری آمریکا را به دست بگیرد، به دلیل نوسانات ناشی از تغییر رییس جمهور به دلیل تغییر سیاست های مالی، ارز این کشور با نزول ارزش ذاتی همراه خواهد بود و این مسئله می تواند باعث بروز مشکلاتی برای سرمایه گذاران شود.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x