سه شنبه , 6 مهر 1400 - 10:58
بیت کوین

ارزش بیت کوین در چالش با شکاف ها

شکاف‎ ها در حال بیرون زدن هستند اما بیت کوین همچنان قصد دارد با قدرت تمام خود را به مقاومت 20 هزار دلاری برساند و از آن بگذرد.

بیت کوین هفته پر چالشی را شروع کرده و تنها 5 درصد از بالاترین ارزش خود یعنی 20 هزار دلار فاصله دارد. اما سوال اصلی اینجاست که آیا می‎تواند اینبار از این حد بگذرد یا خیر؟ همانطور که بزرگترین ارز رمزنگاری شده برای رسیدن به یک مقاومت دیگر برای غلبه بر مقاومت نهایی در تلاش است تا بازار را تحت تاثیر قرار دهد، تصمیم داریم عوامل تاثیر گذار بر عملکرد اخیر ارزش بیت کوین را کمی دقیقتر مورد ارزیابی قرار دهیم.

قبل از هر چیز باید ابتدا از اصلی‎ترین عامل محرک اخیر بر نه تنها بازار ارز رمزنگاری شده بلکه تمام وجوه اقتصادی بگوییم. اخیرا شایعاتی مبنی بر اینکه ایالات متحده موفق به کشف واکسن ویروس همه گیر شده، در همه جا به گوش می‎رسد. این اتفاق می‎تواند بسته محرکی را وارد بازار کند که به صورت متمرکز رونق دلار را به بازار اقتصادی را بازگرداند.

بیت کوین

تاثیر بسته محرک بر ارزش بیت کوین

با این حال هنوز شبهاتی وجود دارد. در مقالات قبلی درست در اوایل ماه نوامبر قبل از تایید واکسن، سخن از این بود که رکود اقتصادی به علت مشکلاتی که پس از بیماری همه گیر به وجود آمده باعث افت بازار فیات و رشد بیت کوین خواهد شد.

حالا با اخبار مربوط به واکسن بازار بیت کوین دچار تزلزل شده اما همچنان در تلاش است که راه خود را دوباره به سوی 20 هزار دلار باز کنن و نه تنها آینده روشنی در مقاومت‎ ها نشان می‎دهد، بلکه تمام تحلیلگران به صورت متفق القول اعتقاد دارند بیت کوین در آینده ‎ای بسیار نزدیک بسیار فراتر از 20 هزار دلار خواهد رفت.

یکی از دستیاران دولت در مقابل رسانه‎ ها اعلام کرد، جریان اصلی این است که این بسته محرک تنها یک آزمایش عمده برای ارزش دلار بوده است. هیچ تضمینی برای مذاکرات وجود ندارد. ارزش این بسته محرک واکسن برابر با 900 میلیارد دلار می‎باشد.

  چشم انداز بسته متحرک و اخبار انتشار واکسن به رشد دلار کمک بسیاری کرده است اما در عین حال دارایی‎ های دیگر نیز به شدت رو به بهود قرار گرفته ‎اند. که از عمده ‎ترین انها دارایی‎ های سهام می‎باشد.

در اوایل معاملات روز دوشنبه بازار ژاپن بیش از ارزش دو سال از اوج خود گذشت. نفت نیز در حال بازگشت به اوج خود می‎باشد و هر بشکه به 47 دلار به امید اینکه این واکسن تقاضاهای جدیدی را با خود به همراه می‎اورد، نزدیک می‎شود.

بسته محرک

ارزش بیت کوین و عملکرد BTC / USD

در این شرایط با توجه به این که همیشه هر رشد عمده‎ ای در ارزش دلار برای بازار بیت کوین نگران کننده و خطرناک به حساب می‎آید مشخص شده است که سال 2020 با یک همبستگی معکوس بین دلار امریکا و بیت کوین همراه شده است.

با این حال شاخص ارز دلار آمریکا DXY بار دیگر از 91 امتیاز فاصله گرفته است اما همچنان از پایین ‎ترین سطح ارزش خود در آوریل 2018 چندان هم دور نیست. در هفته اخیر راهنمایی‎ های جدیدی از سوی فدرال رزرو ایالات متحده در ارتباط به پاسخ اقتصادی ‎اش به ویروس مشاهده می‎شود. زیرا دلار به طور بالقوه در تلاش است با هر گونه به روز رسانی عمده همراه شود.

بازگشت ارزش بیت کوین به مقاومت اساسی خود

در بازار BTC شاهد ادامه فعالیت بازار حتی در تعطیلات آخر هفته هستیم که یک پدیده نسبتا جدید در اقدامات بیت کوین است. از آن رو جدید، که ارزش در حال اقدام برای شکست مقاومت حتی شدیدتر از روزهای دیگر هفته و شنبه می‎  باشد.

پس از سپری کردن 5 روز معامله ناخوشایند، جفت ارز BTC / USD  از روز جمعه دوباره آغاز به صعود کرد. و از نزدیک 18 هزار دلار به بالاترین قیمت 19 هزار دلار رسید. همانطور که مشهود است این اقدام با دست‎ آوردهای تازه‌‎ ای منجر به جمع آوری دور دیگری از رای اعتماد از سوی سرمایه گذاران خواهد شد.

کامرون وینکلووس بنیان گذار مبادلات جوزا در روز یکشنبه به طور خلاصه ‎ای عنوان کرد:

” بیت کوین بی سر و صدا در حال نوک زدن به ارزش بالای 19 هزار دلار می‎باشد. این مسئله عجیب و بزرگی برای نظاره کردن نیست زیرا پیش از این هم اتفاق افتاده. “

بیت کوین

در زمان فشار، جفت ارز BTC /USD در حالی در بالاتر از ارزش 19.400 ایستاده بود به 19.150 دلار بازگشت. این سطح دستاوردی است همزمان با فشار فروش قطعی در یک پنجره 600 دلاری که به حداکثر 20 هزار دلار ختم می‎شود، بنابراین به شدت چشمگیر است.

تلاش قبلی برای جانشین کردن ارزش به 20 هزار دلار بسیار سریع اتفاق افتاد و به طبع ناموفق بود و براورد پایین ‎ترین قیمت هفته را به 17.550 دلار رساند. اما با نگاهی به دفتر سفارش مبادلات متوجه می‎شویم که پیشنهادات فروش تقریبا دست نخورده باقی مانده است. بالعکس در صورت شکستن 20 هزار دلار مقاومت بسیار کمی تا 22 هزار دلار (مانع نهایی قیمت بیت کوین) باقی مانده است.

مایکل ون دو پوپه تحلیلگر بازارهای ارز دیجیتال در یک بروز رسانی در روز یکشنبه، اضافه کرد: ” همچنان که می‎دانید حالا مشهود است که ما پایین ‎ترین ارزش را نیز به دست آوردیم. این احتمال بسیار زیاد است که در صورت شکستن 19.400 تا 19.500 دلار در هفته‎ های آینده به یکی از بزرگترین رکوردهای تاریخی دست پیدا کنیم.

با این حال معامله گران باید هشیار باشند که احتمالا جعل حرکت در بالاتر از این حد ممکن نیز وجود دارد. از طریق آن یک واگرایی نزولی آغاز خواهد شد که در ادامه دامنه احتمال آن بیشتر خواهد شد. بیت کوین در انتهای هفته به سمت منطقه بالاترین منطقه زمان تجمع پیدا خواهد کرد.

پیوند 1000 دلار به ارزش بیت کوین

نمودارها خبر از 1000 دلار می‎دهند که در حال پیوستن به ارزش بیت کوین می‎باشد. در همین حال مقابله با ارزش 20 هزار دلار در آخر هفته شکاف دیگری را ایجاد کرده است که در بازارهای آتی بیت کوین شاید منجر به یک فشار دیگر به سمت پایین باشد. که هدف آن 18.100 دلار می‎باشد.

طبق اشارات اخیر این خلا به طور سنتی به عادتی تبدیل شده است که همیشه پس از ظهور خود را ترمیم می‎کند و بر طرف می‎شود. اما اندازه دو خلا جدید مشکلاتی را رقم زده ‎اند. شکاف قبلی به 1300 دلار رسید که تقریبا از نظر ابعاد بسیار بی نظیر بود. با رسیدن به 17550 دلار تنها نیمی از این خلا اشباع شد و همچنان نیم دیگر باز مانده است.

جاستین بنت معامله گر برتر در بازار فارکس در ارتباط با این شکاف گفت: به یاد داشته باشید که بیت کوین ممکن است در آینده نیاز پیدا کند شکاف آتی را در 16.925 دلار ایجاد کند.

منبع: https://bit.ly/2LyrvCd

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x