پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 5:49
مالیات آمریکا روش های جدیدی برای دور زدن مالیات کریپتو کارنسی

اداره مالیات آمریکا روش های جدیدی برای دور زدن مالیات کریپتو کارنسی وضع خواهد کرد

دارندگان رمز ارز ها (کریپتو کارنسی) باید مراقب باشند چرا که در فرم های مالیاتی 2020 ایالات متحده آمریکا، قوانین مالیاتی جدیدی برای دارندگان این سرمایه ها در نظر گرفته شده است. تمرکز این قوانین مالیاتی مربوط به کریپتو کارنسی را می توان برای رمز ارز هایی مانند اتریوم و بیت کوین بیشتر دانست و قطعا باید سایر ارزهای دیجیتال نیز در این فرم های مالیاتی شرکت داشته باشند.

خدماتی که برای درآمد داخلی در کشور آمریکا انجام می شود، استاندارد 1040 را در فرم های مالیاتی امسال تغییر داده و در میان منافع مالی که شهروندان ایالات متحده آمریکا ارائه می دهدند، ارز مجازی یا کریپتو کارنسی نیز گنجانده شده است. در صورتی که کریپتو کارنسی فروخته باشید و یا نسبت به خرید آن اقدام کرده اید، باید در فرم ها علامت بله یا خیر را وارد کنید تا دچار مجازات های مربوط به فرار مالیاتی نشوید. کریپتو کارنسی از سال 2019 وارد فرم های مالیاتی ایالات متحده آمریکا شد و در بخشی از اظهارنامه های مالیاتی که برای شهروندان ایالات متحده ارائه شده، مربوط به بند 1040 برای خرید و فروش رمز ارز یا کریپتو کارنسی بوده است.

ارزهای-دیجیتال-و-فرم-های-مالیاتی

اصلاح قوانین مالیاتی مربوط به کریپتو کارنسی در ایالات متحده آمریکا

با توجه به بند 1040 که در پیش نویس فرم اظهارنامه مالیاتی سال 2020 آورده شده است، احساس می شود که اداره مالیاتی این کشور قصد دارد اطلاعات و سوالات بیشتر و دقیق تری را از شهروندان در زمینه کریپتو کارنسی بپرسد و همچنین دستمزدهای مربوط به سود دهی در زمینه رمز ارز ها را بیشتر خواهد کرد. بسیاری از کارشناسان مالیاتی این کشور اظهار داشته اند که تا پیش از این، اداره مالیاتی آمریکا هرگز چنین سوالاتی را نمی پرسید و در واقع IRS به دنبال آن است که هشداری جدی به میلیون ها نفر در این کشور بدهد که از قوانین مالیاتی این کشور پیروی نمی کنند و همین امر باعث می شود تا مردم این کشور به خصوص افرادی که قصد سرپیچی از این قانون را دارند کمتر به سمت کریپتو کارنسی کشیده شوند. اما کارشناسان فکر می کنند که این کار غیر منصفانه است و از این روی قصد دارند که دولت را وادار به حذف این سوالات از فرم های مالیاتی این کشور کنند.

اصلاح قوانین مالیاتی مربوط به کریپتو کارنسی در ایالات متحده آمریکا

تحلیل خبر، دریافت مالیات کریپتو کارنسی چه تاثیری بر بازار این سرمایه دارد؟

میلیون ها دلار از منابع ملی آمریکا درون کریپتو کارنسی هایی است که مبدا خیلی از آن ها خود کشور آمریکاست و مردم آمریکا در واقع تاثیر بسیار زیادی را در افزایش میزان بهره وری و سود دهی این بازار داشته اند. حال تصور کنید که دولت این کشور شاید به دلیل بروز بحران های مالی به دلیل کرونا و عدم فرار سرمایه از این کشور، قصد داشته باشد که مالیات بیشتری از مردم به دلیل خرید و فروش رمز ارز دریافت کند و این مسئله باعث می شود که آمریکا به عنوان یکی از مهم ترین کشورهایی که در زمینه رمز ارز در حال فعالیت می باشد، سرمایه های کمتری را وارد بازار کریپتو کارنسی کند، این مسئله می تواند در نهایت باعث کاهش ارزش برخی از کریپتو کارنسی شود و این در صورتی است که ما بسیار بد بینانه به این بازار نگاه کنیم. اگر بخواهیم نگاهی منطقی به بازار کریپتو کارنسی داشته باشیم باید برخی از ریسک های کوچک را در این زمینه بپرسیم. همچنین شهروندان ایرانی، آمریکایی بسیاری در این کشور زندگی می کنند و از این روی می توان گفت که این رمز ارز می تواند گزینه ای جذاب برای شما باشد تا بتوانید در این بازار فعالیت داشته باشید.

دریافت مالیات کریپتو کارنسی و تاثیرش بر بازار این سرمایه

کلام آخر

کریپتو کارنسی ها مانند بیت کوین و اتریوم می توانند نقش بسیار تاثیرگذاری در آینده کسب و کارهای بین المللی داشته باشند و در این میان دولت هایی نظیر کره جنوبی و آمریکا در حال کسب درآمد مستقیم و غیر مستقیم از آن ها هستند که یکی از مهم ترین آن ها مربوط به دریافت مالیات از شهروندانی است که از این راه سوددهی دارند. در واقع می توان گفت که دنیا در حال انقلاب مالی است و کریپتو کارنسی ها در آینده ای نه چندان دور می توانند نقش بسیار تاثیرگذاری در این بازار داشته باشند. شما در ایران می توانید بدون نیاز به پرداخت مالیات در این زمینه، به خوبی مدیریت کسب و کار و سرمایه خود را با کریپتو کارنسی به صورت کاملا قانونی انجام دهید.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x