پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 13:27
آینده بیت کوین در ایران به چه صورت است؟

آینده بیت کوین در ایران به چه صورت است؟ – حذف پول ملی امکان پذیر است!؟

آینده بیت کوین در ایران چه خواهد شد؟ آیا روزی فرا خواهد رسید که ایرانیان، به طور کلی از BTC برای مبادله ارزی خود استفاده کنند؟

لازم به ذکر است که در حال حاضر، ایرانیان زیادی در حوزه کریپتو کارنسی فعالیت دارند و از این جهت، روزانه اقدام به خرید و فروش بیت کوین می کنند. برخی از این افراد، اقدام به سرمایه گذاری در بازار بیت کوین کردند و از این جهت، امید دارند تا در آینده، قیمت آن افزایش پیدا کند.

آیا بیت کوین برای سرمایه گذاری مناسب است؟

برخی از افراد، مدام سوال می پرسند که آیا بیت کوین برای سرمایه گذاری مناسب است؟ می توان صفحه لپ تاپ را بست و سال آینده قیمت بیت کوین را مشاهده کرد و با افزایش قیمت آن روبرو شد؟

به جرات می توان گفت تا به امروز هیچ جواب درستی برای این سوال وجود ندارد.

به فرض مثال، آیا می توان گفت که اگر من یک ملک در یک بیابان را خریداری کنم، قیمت آن حتما افزایش پیدا می کند؟ ممکن است در وهله اول، بگویید که دنیا با کاهش ملک و زمین روبرو شده است و مطمئنا قیمت آن افزایش پیدا می کند.

اما اگر روزی فرا برسد که هرگز در آن مکان خانه ای ساخته نشود، آیا باز قیمت آن زمین افزایش پیدا خواهد کرد؟

مطمئنا خیر و یا اینکه، ممکن است حداقل 30 الی 40 سال طول بکشد، تا آن منطقه، تبدیل به یک منطقه مسکونی شود.

بیت کوین در ایران

حال برای بازار بیت کوین نیز چنین است. نمی توان گفت که حتما قیمت بیت کوین افزایش پیدا می کند. BTC و دیگر آلت کوین های موجود در سطح بازار، همگی بسیار ریسک پذیر هستند. همینطور که بورس ایران، این روزها با صحبت های مسئولین، روند افزایشی و کاهشی به خود می گیرد، بازار بیت کوین و دیگر آلت کوین های مطرح نیز، با حرف دولت مردان بزرگ، روند افزایشی و یا کاهشی به خود می گیرند و قیمت آن ها مدام تغییر پیدا می کند.

پس، قبل از سرمایه گذاری، باید توجه کنید که در هر بازاری، ممکن است قیمت ها تغییر پیدا کند و تغییر به معنای افزایش قیمت نیست. در واقع، سرمایه گذاری ریسک های خاص خود را دارد.

میزان مصرف بیت کوین در ونزوئلا

مصرف ارز BTC در ونزوئلا، بسیار بالا است. با توجه به شکست ارز ونزوئلا و کاهش قیمت آن، بسیاری از مردم، اقدام به استفاده از کریپتو کارنسی می کنند و کشور ونزوئلا، یکی از پرمصرف ترین کشورهایی است که از بیت کوین استفاده می کند.

در دو سال اخیر، بحث ماین کردن کریپتو کارنسی بسیار داغ بود. به این صورت که پلیس های محلی ونزوئلا گزارش دادند که، در کوچه ها و خیابان ها که راه می روند، صدای ماینر از خانه ها بیرون می آید و حتی دولت ونزوئلا، در یک بازه زمانی اقدام به جمع آوری ماینرها در خانه  ها کرد.

دلیل استفاده ماینرها در ونزوئلا، این بود که کسب درآمدی که از ماینر داشتند، بسیار بیشتر از چیزی بود که به صورت ماهیانه دریافت می کردند.

برخی از شغل ها در ونزوئلا، فقط ماهیانه 6 دلار به عنوان حقوق به افراد واریز میشود که بسیار پایین و کم است.

با نرخ دلار 30 هزار تومانی در ایران، 6 دلار فقط معادل 300 هزار تومان خواهد بود. از این جهت، کمترین منابع کامپیوتری، می توانند این مبلغ را به یک شخص ونزوئلای پرداخت کند و برای آنها، ماین کردن بیت کوین و دیگر رمز ارزهای مجازی، بسیار سودآور است.

بیت کوین و ایران

حذف پول ملی و جایگزین شدن آن با BTC

دور از انتظار نیست که در آینده، شاهد حذف پول ملی در ایران باشیم. این کار توسط دولت صورت نمی گیرد، بلکه توسط خود مردم صورت می گیرد. اگر قیمت دلار در ایران، همین طور رو به افزایش برود، آمار ماین کردن بیت کوین و دیگر رمز ارزهای مجازی در ایران بالا می رود و همچنین شاهد کاهش ارزش پول ملی خواهیم بود و از این جهت، مردم ترجیح می دهند که از طریق دستگاه های ماینر، اقدام به استخراج رمز ارزهای مجازی مانند BTC کنند. پس از اینکه BTC در یک کشور زیاد شد، مطمئنا ترید کردن آن آسان خواهد بود و همگی، علم کافی برای ترید کردن بیت کوین و یا خرید آن را بدست خواهند آورد.

از این جهت، به دولت پیشنهاد می شود تا زمانی که اوضاع پول ملی، از این بدتر نشده است، اقدام به انجام عمل های مفید در این زمینه کند. متاسفانه با وجود ویروس کرونا، اوضاع اقتصادی مردم بسیار بد شده است و از این جهت، بسیاری از افراد، از کار اخراج شدند. ممکن است بسیاری از افراد، دیگر هرگز به سمت کار سابق خود برنگردند و از این جهت، اقدام به معاملات بورسی و بیت کوین کنند.

معامله و ترید BTC، مسئله بدی نیست، اما باید افراد سر کار حاضر شوند و کار روزانه خود را انجام دهند. زیرا اگر قرار باشد تا کسی سر کار نرود، در عمل، هیچ کاری پیش نخواهد رفت.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x