دوشنبه , 5 مهر 1400 - 23:22
کاهش قیمت بیت کوین

آیا سقوط قیمت بیت کوین با سخنرانی جروم پاول حتمی است؟

تحلیل های بازار بیت کوین آشفتگی قیمت را برای کوتاه مدت پیش بینی می کند و دلیل این امر را می توان سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا در صبح پنجشنبه دانست که ادعا کرده به زودی در زمینه کریپتو کارنسی آتش بازی هایی به راه خواهد افتاد. همچنین به گفته بسیاری از منابع، بیت کوین در روز های گذشته تحلیل های خوبی را نداشته و بیشتر تحلیل گران ادعا دارند که ریزش کوتاه مدت قیمت بیت کوین در آینده انجام می شود. از این روی میزان درصد متقاضیان خرید بیت کوین در دو هفته گذشته از 70 درصد به 52 درصد کاهش پیدا کرده اند و همچنین از 80 درصد به 68 درصد متقاضیان خرید بیت کوین در سه ماه گذشته کاهش پیدا کرده اند. در این میان نیز میزان علاقمندان به سرمایه گذاری در بازار بیت کوین از 80 درصد به 72 درصد در شش ماه گذشته کاهش داشته اند که این مسئله به معنای انتظار بازار نسبت به شکست قیمت این ارز دیجیتال حداقل برای یک بازه زمانی کوتاه می باشد. اما آیا این مسئله می تواند دلیل شود که شما نسبت به خرید بیت کوین اقدام نکنید یا سرمایه خود را از بازار بیت کوین بیرون ببرید؟ این سوالی است که در ادامه بیشتر در این زمینه با شما صحبت خواهیم داشت.

قیمت بیت کوین

دلیل کاهش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت چه خواهد بود؟

پس از سخنرانی رئیس بانک مرکزی فدرال رزرو آمریکا، اقدامات اساسی این بانک برای یک سال آینده اعلام شد و از این روی می توان انتظار داشت که با توجه به سیاست های جدید پولی و مالی کشور آمریکا، به طور کوتاه مدت قیمت بیت کوین را کاهش دهد. البته این بخشی از این سیاست خواهد بود و به دلیل افزایش تصمیم بر تورم زایی در ایالات متحده آمریکا، شاید در مدت زمان کوتاهی پس از کاهش قیمت ها، شاهد آن باشیم که ارزش دلار آمریکا در مقابل بیت کوین کاهش پیدا کند و از این روی شاید قیمت این رمز ارز افزایش چشمگیری را در آینده ای نه چندان دور داشته باشد. با توجه به همین مسئله، بسیاری از ترید های فارکس که در روز شنبه و دیروز بسته شده اند که نسبت به ارزش این رمز ارز به دلار انجام شده بودند، با قیمت گران تری عرضه می شوند و این مسئله نشان دهنده امیدواری سرمایه گذاران کریپتو کارنسی بیت کوین برای آینده بلند مدت خواهد بود. بازار رمزارز

بیت کوین، بخریم؟ بفروشیم؟ یا در سرمایه گذاری شرکت کنیم؟

به طور کلی می توان گفت که قیمت بیت کوین برای مدت زمان کوتاهی کاهش پیدا خواهد کرد و سپس روند افزایشی در پی خواهد گرفت و از این روی بسیاری از تحلیل گران توصیه می کنند که در صورت کاهش قیمت ارز دیجیتال، صبر کنید تا کف قیمت منطقی از لحاظ علمی و تحلیل تکنیکال برسد و سپس باید نسبت به خرید این ارز دیجیتال اقدام کنید. نوسان هایی که در بازار این رمز ارز در حال انجام است، باعث می شود تا قیمت ها شاید کمی کاهشی شود ولی در آینده ای نه چندان دور می توانید بهترین زمان برای سرمایه گذاری در بازار این رمز ارز را به دست بیاورید و بر این اساس نسبت به خرید این رمز ارز اقدام کنید. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید و یا می خواهید برای ورود به بازار این رمز ارز آشنا شوید می توانید با تحلیل گرانی که در این خصوص می توانند شما را راهنمایی کنند ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را در این مورد بپرسید. این خدمات با هزینه ای مناسب در دسترس شماست و می توانید با خیال راحت از آن استفاده داشته باشید.

کلام آخر

تورم زایی کاری است که اقتصاد های بزرگ دنیا برای رشد اقتصاد خود انجام می دهند. در واقع ایجاد تورم اصولی و منطقی می تواند به رشد یک اقتصاد کمک شایانی داشته باشد و البته باید توجه داشته باشیم که در تورم زایی، میزان نرخ تورم یک کشور بیشتر از 1 درصد نخواهد شد. پس زمانی که دولت آمریکا اعلام می کند که حداقل برای یک سال این میزان تورم را پیش بینی می کند و حتی برای خروج از رکود ناشی از کرونا باید این تورم را ایجاد کند، باید نتیجه بگیریم که شاید در ابتدا به دلیل فشارهای تورمی، میزان سرمایه و فروش بیت کوین افزایش پیدا کند و در نهایت قیمت کاهش پیدا کند. ولی پس از مدتی به این دلیل که بیت کوین خود یک بازار سرمایه به شمار می رود، می تواند برای سرمایه گذاران جذاب باشد و به رشد خوبی دست پیدا کند.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x