شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 19:31
ماینینگ اتریوم

آیا دستمزد ماینینگ اتریوم به 75 درصد کاهش پیدا می کند؟

+طی یک طرح ارائه شده به شماره منبع EIP-2878 پیشنهاد هایی برای کاهش دستمزد ماینینگ اتریوم به 75 درصد شده است که این مسئله به معنای آن است که اگر شما با انجام ماینینگ می توانستید دو اتریوم سود کنید، این سود برای شما به نیم اتریوم کاهش پیدا می کند. منطقی که برای این پیشنهاد عنوان شده است، افزایش ارزش اتریوم و رساندن آن به قیمت بیت کوین می باشد. پس با وجود کاهش دستمزدها، باز هم می توانیم قدرت بالایی را با ماینینگ اتریوم داشته باشیم. این پیشنهاد توسط جان لیلیک در 11 اوت 2020 عنوان شد و همچنین رئیس کمپانی لجر نیز این طرح را پیشنهاد داده است. البته باید بدانید که با طرح این پیشنهاد، به تمامی کسانی که در این زمینه در حال فعالیت هستند، پیشنهاد شده است که نظرات خود را در مورد این موضوع بیان کنند.

اتریوم
اتریوم

کاهش این میزان از منافع ماینینگ اتریوم، به یک باره زیاد است

بسیاری از ماینرهای اتریوم عنوان می کنند که این میزان از کاهش دستمزدها به یک باره بسیار زیاد خواهد بود و معتقد هستند که با این طرح که به عنوان پیشنهاد EIP شناخته می شود، دو برابر دفعه پیش بوده و می تواند درصد بسیار زیادی از ماینر ها را از این شبکه بلاک چین خارج کند. آن ها اعتقاد دارند که کاهش 51 درصدی دستمزد ها می تواند گزینه ای عاقلانه تر به شمار رود.

تایم بیکو به عنوان مدیر شرکت پگاسیس عنوان می کند که این میزان از کاهش دستمزدها برای کاهش درآمد حاصل از ماینینگ اتریوم بسیار زیاد خواهد بود و وی تصریح می کند که اتریوم پیش از این نیز دو بار کاهش از 5 به 3 و از 3 به 2 درصد را تجربه کرده است که این میزان 40 درصد و سپس 33 درصد بوده است. اکنون با پیشنهاد کاهش 75 درصدی میزان درآمد حاصل از استخراج اتریوم می تواند بسیار زیاد باشد و می تواند 90 درصد از میزان دستمزدها را کاهش دهد.

بازار سرمایه اتریوم

بازار سرمایه اتریوم

کاهش امنیت بلاک چین اتریوم با کاهش دستمزدها

بیکو عنوان می کند که باید در نظر داشته باشید که امنیت یک شبکه بلاک چین نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و یک حمله 51 درصدی با کاهش این میزان دستمزد می تواند باعث ایجاد تهدید های بسیار زیادی علیه اتریوم شود. همچنین باید سعی داشت که ماینرها را متقاعد به حضور در این شبکه بلاک چین و همچنین اضافه شدن به این شبکه کرد. یک کاربر دیگر نیز تاکید می کند اگر دستگاه های گرافیکی به دلیل کاهش میزان دستمزدها در اتریوم از این شبکه خارج شوند، باعث بروز مشکلاتی در شبکه خواهد شد و نوسانات ایجاد شده می تواند تهدیدهای بسیار زیادی را برای اتریوم به وجود بیاورد.

جیمی تامس به عنوان بنیانگذار شرکت بیت کپیتال هشدار داده است که میزان دستمزدها در بلاک چین اتریوم نباید کاهش پیدا کند و نباید برای تقلید از نرخ رشد بیت کوین در این ارز دیجیتال استفاده کرد. بلاک چین اتریوم و بلاک چین بیت کوین یک هدف را دنبال نمی کنند و باید کاری کرد که ماینرها از این شبکه استفاده داشته باشند. در واقع یکی از مهم ترین روش های تامین امنیت در یک شبکه بلاک چین را می توان افزایش میزان ماینرها در این بازار دانست.

ماینینگ اتریوم

کاهش دستمزدهای ماینینگ اتریوم

تحلیل کاهش دستمزدهای ماینینگ اتریوم

کاهش دستمزدها برای ماینینگ اتریوم می تواند باعث بروز مشکلاتی شود ولی از سوی دیگر کسانی که این طرح را بیان کرده اند عنوان می کنند که این راه می تواند به شما کمک کند تا بتوانید بیشترین میزان بازدهی را داشته باشید. در صورتی که به بازار اتریوم و رمز ارز به عنوان یک بازار سرمایه نگاه می کنید، در صورتی که این شبکه با کاهش میزان دستمزدها دچار حمله های امنیتی نشود و پایداری و امنیت خود را حفظ کند می توانید میزان بیشتری از اعتماد را به این شبکه داشته باشید و همچنین در صورتی که می خواهید نسبت به ماینینگ اتریوم اقدام کنید، ممکن است که کاهش میزان دستمزدها برای استخراج این رمز ارز در کوتاه مدت برای شما ضرر آفرین باشد. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید می توانید با کارشناسان تی بیتو در تماس باشید و سوالات خود را بیان کنید.

کلام آخر

اتریوم را می توان یکی از مهم ترین انواع رمز ارز دانست که امروزه در بازار سرمایه رشد بسیار خوبی را تجربه کرده و به عنوان یکی از مهم ترین شبکه های بلاک چین در دنیا شناخته می شود. ما در این مقاله نسبت به بررسی یک طرح بیان شده برای کاهش میزان دستمزدهای استخراج اتریوم با شما صحبت کردیم و اطلاعاتی را در این زمینه با شما در میان گذاشتیم. قبول یا رد شدن این پیشنهاد بستگی به تیم مدیریتی این شبکه داشته و بسته به سیاست گذاری های آینده این طرح بررسی می شود.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x