پنجشنبه , 5 خرداد 1401 - 16:27
بیت کوین

آیا بیت کوین می تواند همچنان سقوط کند؟

بازار ارزهای رمزنگاری شده در “حالت قتل عام” باقی مانده و به یک فیلم ترسناک طولانی تبدیل شده است. بیت کوین، ارز رمزنگاری پیشرو، برای اولین بار از 8 فوریه در حال حاضر به زیر سطح 40،000 دلار تبدیل شده است و آن را شکست. در حال حاضر در زمان نگارش این مطلب بیتکوین 39576 دلار در صرافی Bitstamp معامله می شود. انتظار می رود که سکه پرچم دار بازار سایر بازارها را نابود کند. اتریوم، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ، در حال حاضر با بیش از 12 درصد کاهش، به 2994 دلار رسیده است که پایین ترین سطح از اوایل ماه می است.

روند بیت کوین باعث ایجاد بحث در بین سرمایه گذاران می شود. برخی فکر می کنند که بیت کوین می تواند همچنان سقوط کند، اما برخی دیگر همچنان به صعودی بودن فکر می‌کنند.

بیت کوین اخیراً روندها را تغییر داده و این رکود به یک نقطه داغ در میان بسیاری از سرمایه گذاران تبدیل شده است که بین کسانی که طعمه بدبینی شده اند و کسانی که هنوز هم اعتقاد ندارند که این همه یک اپیزود بازار بود که توسط ایلان ماسک آغاز و خاموش شد، تقسیم شده اند. پس از اینکه ایلان ماسک اعلام کرد تسلا 1.5 میلیارد دلار برای خرید بیت کوین سرمایه گذاری کرده است، بازارها از پشت بام عبور می کنند و هنگامی که او اعلام کرد تسلا بیت کوین را قبول نمی کند زیرا این امر برای محیط زیست مضر است ، همه چیز خراب می شود.

بیت کوین

BTC پشتیبانی می کند

دیروز، 17 می، کارتر براکستون وورث، مدیر ارشد بازار در Cornerstone Macro، توضیح داد که Bitcoin ممکن است روزهای تاریکی در پیش داشته باشد. این تحلیلگر، که توسط CNBC به عنوان Chartmaster لقب داده شده، توضیح داد که بیت کوین می تواند همچنان سقوط کند تا زمانی که حمایت خود را در حدود 40000 دلار پیدا کند. او استدلال می کند که دو منبع اصلی در آن منطقه همگرایی دارند: میانگین متحرک 150 روزه و اولین مقاومت پس از اوج ژانویه 2021.

وی توضیح داد که بیت کوین در حال حاضر در یک منطقه پشتیبانی تاریخی قرار دارد. در طول عمر خود، بیتکوین در طول زمان 11 تصادف قابل شناسایی داشته است. میانگین تلفات این لحظات در حدود 55٪ از بالاترین سطح قرار دارد بعضی از آنها بیش از 80٪ بوده و برخی دیگر حدود 30٪ بوده است.

به عبارت دیگر، Bitcoin ممکن است در حال حاضر در یک منطقه حمایت قاطع قرار داشته باشد که در صورت ادامه روند نزولی 55٪، می تواند تا حدود 35 هزار دلار افزایش یابد. از زمان ATH فعلی، بیتکوین با از دست دادن تمام سودها از هفته دوم ژانویه 2021، حدود 37٪ از دست داده است. وی توضیح داد که پشتیبانی می تواند نوسان داشته باشد، و تعیین آن یک علم دقیق نیست.

اصول تغییر نکرده بیت کوین بالا می رود

اما برخی دیگر چندان بدبین نیستند و در انتهای تونل چراغ روشنی می بینند. اصول بیتکوین تغییری نکرده است و آنها فکر می کنند به محض از بین رفتن هیاهو و ترس، روند صعودی طبیعی بیت کوین ادامه خواهد یافت. کارن فینرمن، مدیرعامل Metropolitan Capital، بخشی از این گروه است. او ساعاتی پیش، در یک میزگرد با CNBC، دلایل خوش بینی خود را توضیح داد.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x