شنبه , 13 آذر 1400 - 4:07
ارزش بیت کوین به 23 هزار دلار دست یافت

آیا بیت کوین می تواند به ارزش بالای 23 هزار دلاری دوام بیاورد ؟

تحلیل‌گران اعتقاد دارند نقطه تهاجمی بعدی 55 هزار دلار می‎باشد

داده‎ های زنجیره ‎ای حاکی از حرکت بعدی بیت کوین به 55 هزار دلار و در نهایت تشکیل سطح مقاومتی در 100هزار دلار می‎باشد. قیمت بیت کوین در 17 دسامبر 2020 به 23 هزار دلار یعنی بالاترین حد خود رسید. این ارزش از محدوده مقاومت 21 هزار تا 22 هزار دلار نیز بالاتر رفت وبه 23 هزار دلار دست یافت.

حالا برخی از تحلیلگران بر این باورند که 100 هزار دلار یک هدف مضحکانه برای بیت کوین به حساب می‎ آید. در واقع سطح  هزار دلار برای ادامه بیت کوین در کوتاه مدت بسیار مهم می‎باشد. نمودارهای فروش انباشته در حدود 21 هزار دلار تا 21.500 نشان می‎دهند که بیت کوین برای جهش بعدی خود نیازمند شکستن یک روند گسترده ‎تر در صعود می‎باشد.

مدل 100 هزار دلاری بیت کوین به عنوان یک هدف محافظه کارانه در نظر گرفته شده است. مقاومت ‎هایی که سفارش فروش زیادی بالای 22 هزار دلار دارند، در کوتاه مدت به معنی احتمال شدیدی بر ادامه روند صعود بیت کوین هستند.

با در نظر گرفتن احساسات خوش بینانه بازار و بحران فروش پدید امده، مدل BTC Top Cap نشان می‎دهد که هدف 100 هزار دلاری برای بیت کوین یک هدف مضحک و کم است.

بیت کوین

به گفته تحلیل‌گر ویلی وو :

” ما در مقطع زمانی بالایی نیستیم که بیت کوین بتواند شروع به خم شدن به سمت بالا کند. پیش بینی ارزش بیت کوین برای سال آینده 2021 بسیار عجیب اما توسط داده‎ ها منطقی به نظر می‎رسد. 100 هزار دلار هدفی مضحک و کم ارزش برای بیت کوین در سال آینده خواهد بود. در داقع نقطه عطف بعدی را 55 هزار دلار تشکیل داده است. و بیت کوین قرار است به یک سطل کلان دارایی به ارزش 1 تریلیون دلار تبدیل شود. “

ویلی وو تاکید بسیاری بر ارزش 55 هزار دلاری بیت کوین دارد زیرا این به معنی این خواهد بود که بیت کوین به بالاتر از 10 درصد از ارزش سقف بازار طلا رسیده است. در حال حاضر ارزیابی طلا به حدودی نزدیک به 9 تریلیون دلار تخمین زده شده است. با رسیدن به ارزش 50 هزار دلار بیت کوین در واقع شروع به بلعیدن قسمت نسبتا زیادی از طلای موجود در کل بازار را خواهد کرد.

وضعیت بیت کوین در دفاتر ثبت سفارشات

دفاتر ثبت سفارشات مبادله‎ ای و روند حجم در بازار نیز نشان دهنده این است که معامله‎‌گران سفارشات فروش خود را نیز بالا برده‎ اند و انتظار دارند BTC پس از شکستن 20 هزار دلار به 30 هزار دلار دست یابد.

در صورتی که در حرکات آتی اختیارات و بازارهای معاملاتی در طی روز های آینده پایدار بماند، احتمال رسیدن BTC به ارزش 30 هزار دلار به عنوان رسیدن به اولین رده محلی همچنان به شدت بالا است. داده ‎های بازار در موسسات خرید و فروش نیز در بخش تحقیقاتی نشان می‎دهند که حرکات بعدی BTC همچنان به سمت بالا می‎باشد.

هم چنین در بازار بیت کوین خبر از بالا رفتن متقاضیان موسساتی یا به عبارتی سرمایه گذاران نهادی است که به شدت به لیست سفارشات خرید فشار می ‎آورند. در این صورت باید همچنان منتظر تجمع‎ های بزرگتری در بستر سرمایه گذاری بیت کوین بود.

دستگاه های خود پرداز، سطح معاملات گسترده و تمام شواهد مبنی بر این می‎باشد که در روند خرید و فروش صعودی قرار داریم.

صعود قیمت بیت کوین

حجم اختیارات بیت کوین از 1 میلیارد دلار عبور کرد

اختیارات بیت کوین در واقع قراردادهای مشتق شده‎ ای می‎باشد که به دارنده، حق خرید و فروش BTC با قراردادهایی از پیش تعیین شده را می‎دهد. حالا این حجم اختیارات از 1 میلیارد دلار عبور کرده است. و اکنون به یک نقطه عطف برتر در طول کل تاریخ خود رسیده است.

طبق داد‎هایی از Skew حجم این اختیارات در 16 دسامبر از 1 میلیارد دلار عبور کرد. این خبر در روز پنج شنبه در توییتر منتشر شد. با اشاره به اینکه BTC در اولین روز از تجربه 1 میلیارد دلاری خود قرار دارد.

صرافی Deribit با معاملات گسترده‎ ای در اختیارات ارزهای رمزنگاری جهانی با بیش از 879 میلیون دلار بیشترین حجم اختیارات بیت کوین در روز را داشته است. این صرافی به عنوان محبوب ‎ترین تبادل گزینه‎ های BTC ظهور کرده است و از لحاظ تاریخی بر بازار گزینه‎ های BTC تسلط دارد.

بازار گزینه‎ های BTC در سال 2020 با رشد عجیبی روبرو شد، به طوری که حتی حجم هفتگی آن در ابتدای سال از 200 میلیون دلار نیز کمتر بود. رشد حجم در کنار افزایش گسترده گزینه ‎های بیت کوین با سود باز OI که به معنای تعداد کل قراردادهای موجود در بازار می‎‎باشد و هنوز تسویه نشده است. با این حال در اوایل ژانویه 2020 از حدود 600 دلار گذشت و در 16 دسامبر 2020 آستانه ‌‎های 6 میلیارد دلار را لمس کرد.

نرخ بالا به افزایش نقدینگی گزینه‎ های BTC و همچنین تعداد روز افزون شرکت‎ کنندگان در بازار مربوط می‎شود. افزایش آن می‎تواند با رویدادهای بزرگ تاریخی در اقتصاد جهان مانند اثرات طولانی مدت نصف شدن ارزش BTC در بازارها تقویت شود.

بیت کوین

آیا بیت کوین می تواند به ارزش بالای 23 هزار دلاری دوام بیاورد ؟

با وجود نوسانات بسیار زیاد در این هفته، هنوز هم توانایی ارزش BTC برای سرعت گرفتن و تغییر قیمت در بازه‎ های طولانی مدت مشاهده می‎شود.

منتقدان بر این باورند که BTC نمی‎تواند رفتار خود را از آخرین چرخه گاو نر، به ویژه چرخه‎ ای که در سال 2017 رخ داد تقلید کند. اما این بار با طی کردن مسیر خود در بازه‎ های زمانی طولانی ‎تر سود بیشتری را به همراه خواهد آورد.

مقایسه عملکرد  ماه مه که در آن شاهد رویداد هاوینگ و کاهش 50 درصدی در پاداش بلاک ‎ها بودیم، نمیتوان با توجه به عملکرد BTC در 2012 و 2017 به نتیجه امسال راضی بود. ما باید انتظارهای بیشتری از BTC داشته باشیم.

 در این میان منتقد طلا کلود ارب، مدیر دارایی که به سبب نوشتن معضل طلائی معروف است در ارتباط با BTC هم چنین نظری را عنوان می‎کند.

وی در ارتباط با طلا اینگونه نوشت که بر خلاف انتظار همگان طلا به هیچ وجه پرچینی در برابر تورم غیر منتظره نیست. حالا چنین معتقد است که ” BTC دقیقا مانند طلا است. “

کلود ارب مدل قیمتی جدیدی را ارائه داده است که با تاثیر شبکه ارتباط مستقیم دارد. و حداکثر ارزش نظری آن برابر با 74000 دلار به ازای هر BTC می‎باشد. وی معتقد است BTC و طلا هر دو، دقیقا 50 درصد بالاتر از ارزش واقعی خود هستند.

منبع: https://bit.ly/2Wrj5Pi

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x