پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 10:26
امنیت بیت کوین

آیا بیت کوین امن است؟

حتما تا به امروز شنیدید که شبکه بیت کوین بسیار امن است و هیچ شخصی توانایی ردیابی این شبکه و تراکنش های آن را ندارد. در این مقاله به شما خواهیم گفت که آیا تراکنش های بیت کوین قابل ردیابی است یا خیر.

هدف ساتوشی، مطمئنا ایجاد یک پلتفرم برای قاچاق انسان، فروش مواد مخدر و… نبوده است و بلکه قصد داشته است تا شخص سوم (مانند بانک و یا دیگر اشخاص حقیقی-حقوقی) را در میان معاملات حذف کند. احساسات ضد استقرار و ضد دولت به اوایل کریپتو دامن زد. بیش از یک دهه بعد، کریپتو به آرامی از روزهای آغازین خود دور می شود و به یک سیستم سازمان یافته تر می رسد که کم کم، افراد بیشتری از آن استفاده می کنند.

Crypto همچنین توانسته است توجه بی نظیر افراد مختلف را به خود جلب کند. با واکنش هایی از ممنوعیت کامل معاملات کریپتو گرفته تا زیر سوال بردن مقامات از نقش کلی مقررات، ارزهای رمزپایه باعث خرابی سیاستگذاری در همه جا شده اند.

تکنولوژی بلاک چین

تاکنون، تنظیم کنندگان بیشتر توجه خود را به موقعیت یابی دارایی های دیجیتالی در مقررات مالی متوجه کرده اند. با این حال، متخصصان سایر حوزه های حقوقی علاقه به ارزهای رمزپایه و فناوری را شروع کرده اند. مفاهیمی مانند هویت دیجیتال غیرمتمرکز و ذخیره سازی ایمن داده ها در این زنجیره به عنوان مقدمه ای برای فناوری بلاک چین برای بسیاری از مسئولین، به خوبی عمل کرده است.

مقدمه ای که قول دیگری را نیز با خود به همراه آورده است معاملات خصوصی در بلاکچین است. همانطور که در وایت پیپر بیت کوین آمده است، حریم خصوصی از دیدگاه Satoshi در مورد ارز الکترونیکی کاملا همتا به همتا است و از اهمیت بالایی برخوردار است. این وعده هم در استفاده از بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت به ظاهر غیر قابل ردیابی و هم در ظهور بسیاری از پروژه های بلاک چین تاثیرگذار بود. با این حال، ثابت شده است که نه تنها بسیار اغراق آمیز است بلکه کاملا غیر واقعی است و نهادهای نظارتی و مقامات را در موقعیت ناراحت کننده ای مجبور می کند که بفهمند در مورد آن چه باید بکنند و چه تصمیمی بگیرند.معامله ی بیت کوین

 معاملات کریپتو خصوصی

راه حل ارائه شده در وایت پیپر بیت کوین این بود که با ناشناس ماندن کلیدهای عمومی، معاملات همچنان قابل مشاهده خواهند بود، اما بدون شناسایی طرفین است. این وعده ناشناس ماندن منجر به سطح خاصی از راحتی در میان افرادی می شود که روی این زنجیره معامله می کنند. این احساس امنیت با استفاده گسترده تر از بیت کوین برای معاملات در دارک وب به اوج خود رسید.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

فارکس

تجارت فارکس چیست؟ (قسمت اول)

فارکس از نظر حجم معاملات و نقدینگی بزرگترین بازار جهان است. کارگزاران، مشاغل، دولت ها …