شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 19:30
بیت کوین

آیا باید آخر هفته برای سقوط بازار بیت کوین و آلتکوین آماده شویم؟

برای بازار ارزهای رمزنگاری، خراب شدن بازار در آخر هفته تا حدودی یک اتفاق منظم بوده است. بیت کوین اغلب این اتهام را به عهده داشته و طی چند ماه گذشته چندین مورد اتفاق افتاده است که اصلاحات بین شنبه و یکشنبه انجام شده است.

گمانه زنی ها پیرامون کاهش قیمت بازار در تعطیلات آخر هفته به عوامل مختلفی مرتبط شده اند. به عنوان مثال، روایتی در مورد در دسترس نبودن موسسات در آخر هفته وجود دارد، و این به هیچ کس اجازه نمی دهد فشار فروش را جذب کند. برعکس، دیگران پیشنهاد داده اند كه بیشتر معامله‌گران كوتاه مدت در آخر هفته به دنبال كسب سود هستند و گاهی اوقات، نهنگ ها وارد کار می‌شود.

آیا اخیرا اصلاحات، آخر هفته داشته ایم؟

در واقع، هر آخر هفته در طول سه هفته گذشته اصلاحات داشته ایم. در 23 می، کل سقف بازار رمزنگاری 8.73٪ کاهش یافت، اما برای لحظه ای کوتاه تقریبا 21٪ کاهش یافت. در تاریخ 29 می، 5٪ کاهش دیگر ثبت شد و در 5 ژوئن، 3٪ کاهش دیگر مشاهده شد.

 با این حال، توجه به این نکته مهم است که اگرچه برخی از روزهای آخر هفته کاهش قیمت را تسهیل می کند، در روزهای قبل و بعد از آخر هفته نیز اصلاحات بیشتری انجام شده است. اکنون طبق Ecoinometrics، میانگین بازده در واقع برای هر روز هفته از اولین نصف شدن بیت کوین در یک بازه قرار داشته است. به طور نسبی، همچنین مشخص شد که روزهای میانی هفته توزیع گسترده تری نسبت به آخر هفته دارند. به طور حتم، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه گسترده ترین توزیع ارزش به پایین روی شمع در هر روز داشتند.

آیا اگر بیت کوین آخر هفته افت کند باید تعجب کنیم؟

از نظر ساختاری، اگر بیت کوین در آخر هفته به 34 هزار دلار یا کمتر برسد، می تواند یک اتفاق تصادفی باشد. با توجه به این واقعیت که بیت کوین اخیراً شاهد بزرگترین جهش قیمت از 8 فوریه است، در حال حاضر، دارایی رمزنگاری در حال تنظیم دامنه پشتیبانی دیگری است.

تصحیح آخر هفته انتظار می رود احتمالاً برای چشم انداز صعودی گسترش یابد زیرا BTC با بهبود در 9 ژوئن منطقه تقاضای جدید خود را ایجاد کرد. در حالی که منطقه تقاضا بین 34 هزار دلار تا 31 هزار دلار است، اما نمی توان نقطه برگشت دقیق را تعیین کرد.

بیت کوین نیز پیش از آنکه هماهنگ رشد کند، بازار جمعی را به سمت پایین سوق می دهد. با این حال، استدلال مذکور صرفاً مبتنی بر ساختار بازار است زیرا هیچ عامل خارجی دیگری را در بر نمی گیرد. با این وجود بازار همچنان در شرایط ناپایدار بازار حرکت می کند، تنظیم سفارشات برای کاهش بیت کوین هنوز هم می تواند خطرناک باشد.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

بیت کوین

آیا معامله گران انتظار دارند بیت کوین تا 24 هزار دلار سقوط کند؟

پذیرش بیت کوین السالوادور در جامعه رمزنگاری به خوبی پذیرفته شده است با این حال، …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x