پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 9:26
بیت کوین

آیا احتمال سقوط قیمت بیت کوین وجود دارد؟

پس از این که شاهد رشد انفجاری قیمت بیت کوین بودیم و این ارز دیجیتال برای اولین بار در طول عمر خود به چیزی بالاتر از 28 هزار دلار رسید. اما این رشد انفجاری برای بسیاری از کسانی که سرمایه گذاری کرده اند یا قصد سرمایه گذاری در بازار بیت کوین را دارند، این سوال را پیش آورده است که آیا اصلاح قیمت ها در این بازار انجام می شود؟

در حال حاضر قیمت بیت کوین با افزایش به قیمت 29 هزار دلار رسیده است و در حال حاضر بازار با میزان سرمایه 520 میلیارد دلار گردش به عنوان اصلی ترین بازار ارز دیجیتال دنیا شناخته می شود. در واقع باید بدانید که موقعیت های سرمایه گذاری که توسط صرافی BitMEX ارائه می شده است به ارزش 55 میلیون دلار در حال تعلیق است چرا که سرمایه گذاران ترس از وارونه شدن قیمت ها را دارند.

بیت کوین

سطح قیمت بیت کوین در دوره کوتاه مدت تغییری می کند؟

در نمودار چهار ساعته ای که از قیمت کریپتو کارنسی BTC در مقابل دلار گرفته شده است می توانیم روند نزولی قیمت بیت کوین را شاهد باشیم که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در زمینه ارائه یا عدم ارائه سرمایه در بازار می باشد. زمانی که شاهد آن باشیم که کندل های معاملاتی کوتاه تر شده اند (افت یا افزایش قیمت در مدت زمان کوتاه به شدت روی نمی دهد) این مسئله نشان دهنده آن است که میزان عرضه و تقاضا در حال کنترل است و در حال کنترل دارایی در بازار سرمایه های مختلف می باشیم.

در MACD مربوط به یک ساعت گذشته می توانیم مشاهده کنیم که برای اولین بار در طی سه روز گذشته، مابین 12 الی 24 میانگین متحرک داریم و همگرایی نزولی بر اساس اولین کندل قرمز در حال رخ دادن می باشد.

حجم نمودار در حال حاضر نزولی است و جهش قابل توجهی در فشار فروش در چند ساعت گذشته که اولین معاملات در آمریکا روی داده است می تواند اتفاق بیفتد.

بیت کوین

اگر بخواهیم نگاهی به گزینه های بالقوه پشتیبانی از بیت کوین داشته باشیم، در زیر سطح 27500 دلار، احتمال پشتیبانی قیمت بیت کوین در این قیمت ها بیشتر خواهد بود که به بررسی این سطوح پشتیبانی در ادامه خواهیم پرداخت.

  1. سطح پشتیبانی اول برابر با 26580 دلار
  2. سطح پشتیبانی دوم برابر با 26500 دلار
  3. سطح پشتیبانی سوم برابر با 25800 دلار (محتمل ترین گزینه اصلاحیه قیمت بیت کوین)
  4. سطح پشتیبانی چهارم برابر با 24785 دلار

بسته به شدت واکنش هایی که در روند نزولی بیت کوین روی می دهد، می توانید شاهد افت قیمت به پایین ترین نوار حمایتی سبز با 22600 دلار باشید و در این صورت می توانیم انتظار داشته باشیم که افرادی که پیش از این قیمت وارد دنیای سرمایه گذاری بیت کوین شده اند، می توانند انتظار سود در بازار داشته باشند. افراد علاقمند به سرمایه گذاری می توانند با مطالعه کندل ها به صورت سرمایه گذاری بلند مدت یا کوتاه مدت نیز وارد بازار بیت کوین شوند.

نهنگ ها (سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین) چه تاثیری در روند قیمت این ارز دیجیتال دارند؟

نهنگ ها می توانند با دارایی بیت کوین خود به سادگی قیمت ها را دستخوش تغییر کنند! در واقع آنالیزهایی که ارائه می شود، باید رفتار نهنگ ها را نیز بررسی کند و باز هم این ریسک وجود دارد که نهنگ ها با عدم ورود به بازار، قیمت ها را بر خلاف آنالیز های ارائه شده تغییر دهند.

معامله گران و سرمایه گذاران بزرگ دنیای بیت کوین که به نهنگ بیت کوین معروف هستند، به نظر می رسد که می خواهند از سطح 23409 دلار پشتیبانی کنند و در این زمان وارد بازار می شوند. این مسئله نشان می دهد که نهنگ ها هم علاقه ای به کاهش قیمت این ارز دیجیتال  به سطح زیر 23000 دلار ندارند و باید بدانید که سطح تعیین کنندگی قیمت توسط آن ها با توجه به پشتیبانی که از بازار دارند بسیار بالاست.

بیت کوین

البته بسیاری از آنالیزور هایی که رفتار نهنگ های صاحب BTC را تحلیل و بررسی می کنند، می گویند که حتی با این پشتیبانی که نهنگ ها از بازار دارند، می توانیم انتظار آن را داشته باشیم که قیمت ها به کمتر از 23000 دلار (قیمتی پشتیبانی نهنگ ها از بازار بیت کوین) نیز برسد ولی این مسئله با توجه به توانایی و سیاست هایی که نهنگ ها به صورت دسته جمعی می گیرند بسیار بعید به نظر می رسد.

بر اساس داده های گذشته و تحلیل رفتارهای گذشته نکته بسیار مهم : آنالیز بازارهای سرمایه ای از جمله ارز دیجیتال BTC انجام می شود و هیچ تحلیل گر بازار نمی تواند به هیچ عنوان تضمینی بر رویداد های آینده شود.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x