شنبه , 31 اردیبهشت 1401 - 14:27
Dogecoin

آنچه Dogecoin در مورد آینده امور مالی به ما می آموزد

به طور خلاصه

Dogecoin نوع جدیدی از سرمایه گذاری را ایجاد کرده است. میلیون ها نفر پروژه ای را خریداری کرده اند که ارزش مالی کمی خارج از آن دارد. این پدیده اکنون به سرمایه گذاری خرده فروشی و بازارهای گسترده تر نفوذ کرده است. چگونه memecoin فناوری، فرهنگ و اقتصاد را برای تعریف مجدد معاملات و تغییر وال استریت برای همیشه گردهم آورد.

آنچه که به عنوان یک شوخی آغاز شد، جنبشی شده است که تلاش می کند بخش مالی را مختل کند. Dogecoin، ارز رمزنگاری شده ای که توسط مهندسین نرم افزار Billy Markus و Jackson Palmer به عنوان کمی سرگرمی ایجاد شده است، خود را در میان هواداران پیروان معروف خود – Elon Musk ، Mark Cuban ، Gene Simmons ، Snoop Dogg  و متخصصان مالی که به برچسب DOGE گرفتار شده اند، پیدا کرده است. هسته اصلی یک ایده مهم : آینده مالی به طور فزاینده ای تحت سلطه سرمایه گذاران خرده فروشی با تحمل ریسک بالا قرار خواهد گرفت.

گذاشتن پایه های رفتاری Dogecoin

در حالی که وال استریت با افزایش “سهام مم‌ها” دست به گریبان است. اصطلاحی ناخوشایند برای تعریف سهام و محصولات مالی که در رسانه های اجتماعی مورد هجوم قرار گرفته اند. Dogecoin نزدیک به یک دهه پیش پایه های این جنبش را بنا نهاد. Dogecoin در سال 2013 ایجاد شد، به عنوان یک هارد فورک Litecoin، خود یک هارد فورک بیت کوین است.

پالمر و ماركوس شاهد انفجار در ارزهای جایگزینی بودند كه در آن سال ایجاد شده بودند و تصمیم گرفتند كه ارزهای خود را ایجاد كنند. ایده آنها ترکیب یک الگوی رفتاری محبوب بود، در این مورد Doge، که تصاویری از یک سگ Shiba Inu همراه با متن چند رنگ در Comic Sans با یک ارز رمزپایه ساده به عنوان راهی برای بازاریابی محصول بود.

من فکر می کنم با ترکیب یک سکه با یک الگوی رفتاری، چیزی که مردم هر روز در توییتر و فیدهای فیس بوک خود به اسپم می بینند، فکر می کنم این یک چهره، چهره Doge اضافه می کند و باعث دسترسی بیشتر آن می شود. این چیزی است که مردم می توانند از آن عقب بیفتند.

دوج کوین

دیگر این چیز سایه ای نیست که گیک ها در زیرزمین از آن استفاده می کنند. ارز، که تقریباً هیچ فایده ای در خارج از Reddit نداشت، جایی که اعضا هر زمان که چیزی خنده دار یا جالب ارسال می کردند DOGE را به یکدیگر گوشزد می کردند، حجم معاملات 24 ساعته خود را از صفر در 13 دسامبر 2013 به 3.2 میلیون دلار در هر واحد رسید.

در حالی که سکه های رفتاری دیگر مانند SexCoin و BBQCoin آمدند و رفتند، DOGE استقامت کرد و با این ایده که ارز رمزنگاری شده چیزی بیش از یک دارایی مالی است، تحمل کرد. DOGE به یک محصول فرهنگی تبدیل شده بود که به عنوان واسطه ای برای طرفداران مبادله ایده و پول عمل می کرد. این ایده است که در نهایت می تواند در طبقات تجاری و صندوق های تامینی دور از زیرمجموعه های Reddits در آن متولد شود.

افزایش سهام مم ها

از لحاظ تاریخی، رسانه های اجتماعی و بورس سهام به ندرت مسیرهای خود را طی کرده بودند، مگر در مواردی که یک شرکت فناوری به دنبال IPO رفت. اما در اوایل سال جاری، این دو جهان در اطراف GameStop ، خرده فروش خیابان های مریض بازی های رایانه ای به هم برخورد كردند. با ادامه گسترش COVID در سراسر جهان، خرده فروشان فیزیکی به سرعت در حال تمام شدن پول خود بودند.

 

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

منبع: https://bit.ly/2T795wB

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

ارز رمزنگاری

آیا راهی درست برای تنظیم ارز رمزنگاری وجود دارد؟

ارز رمزنگاری شده یک کلاس دارایی امیدوار کننده برای مردم و سرمایه گذاران است، اما …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x