پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 14:24
تحلیل-تکنیکال

آموزش تحلیل تکنیکال برای مبتدیان (قسمت دوم)

در میان انواع روش های تحلیل در بازارهای سرمایه مانند بازار سهام، فارکس یا رمز ارز یا ارز دیجیتال، تحلیل تکنیکال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و ما در این قسمت قصد داریم شما را با 5 قدم برای داشتن تحلیل تکنیکال آشنا سازیم.

علاوه بر دو رویکرد بالا به پایین و بلعکس، ممکن است که برخی از شکل های دیگری که برای technical analysis استفاده می شود بهره گیری نمایند. در واقع معامله گرانی که به صورت روزانه نسبت به سرمایه گذاری و دریافت سرمایه اقدام می کنند، ممکن است که نوسان ها و موقعیت هر رمز ارز را در یک نمودار تحلیل کنند و همچنین شاخص های فنی تاثیرگذار را مورد بررسی قرار دهند. علاوه بر آن برخی از تحلیل گران برای این روش تحلیل، از ترکیب تشکیل شده از شاخص های حجمی و شاخص های فنی برای تصمیم گیری و تحلیل استفاده داشته باشند. در ادامه 5 قدم مهم برای تحلیل تکنیکال را با شما در میان خواهیم گذاشت.

تحلیل تکنیکال

5 قدم برای انجام اولین تحلیل تکنیکال

قدم اول تحلیل تکنیکال : انتخاب استراتژی

برای اولین قدم در تحلیل تکنیکال شما باید یک استراتژی شناسایی کنید و یا می توانید یک سیستم معاملاتی را توسعه دهید. برای مثال، یک سرمایه گذار ممکن است که استراتژی متقاطعی را در پیش بگیرد که میانگین قیمت از 50 تا 200 روز را نشان دهد و بر اساس الگوی حرکت قیمت در این بازه زمانی نسبت به خرید مورد نظر خود اقدام نماید. در این استراتژی در صورتی که میانگین حرکت 50 روز گذشته بالاتر از میانگین 200 روز گذشته باشد، نشان دهنده رشد صعودی قیمت بوده و می تواند به عنوان یک سیگنال خرید مورد استفاده قرار گیرد. در غیر این صورت می تواند یک سیگنال برای فروش به شمار رود.

قدم دوم تحلیل تکنیکال : شناسایی انواع رمز ارز ها (سهام ها)

همه انواع معاملات از جمله سهام و ارزهای دیجیتال با استراتژی که در قسمت قبلی گفته شد خوانایی ندارند و نمی توان به آن ها استناد کرد. برای شناسایی انواع معاملات جهت انتخاب استراتژی تحلیل تکنیکال شما باید میانگین حرکت قیمت 15 روزه و میانگین حرکت قیمت 50 روزه را در نظر داشته باشید و بر این اساس نسبت به انتخاب سهام اقدام نمایید. همچنین توجه کنید که قیمت سهام خریداری شده از سوی شما باید به صورتی باشد که فرار نبوده و همچنین پارامترهای مختلف در آن اعمال شده باشد تا با اطمینان بیشتری بتوانید نسبت به سرمایه گذاری با استفاده از تحلیل تکنیکال اقدام نمایید.

قدم سوم تحلیل تکنیکال : انتخاب یک کارگزار مناسب

زمانی که شما می خواهید وارد بازار رمز ارزها شوید، باید از بروکرهای معتبر نسبت به خرید ارز دیجیتال اقدام کنید. در این مرحله باید توجه داشته باشید که انتخاب یک کارگزار مناسب برای شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در واقع شما باید بتوانید اطلاعات مربوط به داده های رمز ارز ها و قیمت آن ها را برای نظارت و technical analysis در دسترس داشته باشید و از آن استفاده نمایید. همچنین باید دقت کنید که هزینه های تبادل رمز ارز ها کاهش پیدا کند و در کنار آن باید یک نمودار شمعی برای مشاهده قیمت ها در اختیار شما قرار دهد.

قدم چهارم تحلیل تکنیکال : پیگیری و نظارت بر معاملات

معامله گران باید بسته به استراتژی که درtechnical analysis از آن استفاده می کنند، برای مثال شما باید یک ارز دیجیتال را انتخاب کنید و حرکت قیمت ها را بر روی این ارز دیجیتال مشاهده کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که استراتژی خود در تحلیل تکنیکال را بر اساس نوع حرکت قیمت ها بسنجید و سپس از تحلیل خود برای خرید و فروش رمز ارز استفاده داشته باشید. به طور کلی پیگیری و نظارت بر معاملات را می توان یکی از مهم ترین قدم هایی دانست که در تحلیل تکنیکال مورد بررسی قرار می گیرد و شما باید بر این اساس نسبت به خرید و فروش و تحلیل اقدام نمایید.

یادگیری انجام تحلیل تکنیکال

قدم پنجم : از نرم افزارها و ابزارهای ارائه شده استفاده کنید

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که برای شما باید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد، به حداکثر رساندن عملکرد و به حداقل رساندن ریسک در تحلیل تکنیکال می باشد. بر این اساس برخی از معامله گران از نرم افزارهای موبایلی و کامپیوتری استفاده می کنند که هر خرید و فروش را به صورت یک نوتیفیکیشن اعلام می کنند و شما می توانید بر این اساس از این اهرم ها در کنار تحلیل تکنیکال برای بررسی بهتر و دقیق تر بازار استفاده داشته باشید.

در این قسمت از آموزش technical analysis به افراد مبتدی، 5 قدم مهم برای انجام اولین تحلیل را در میان گذاشتیم. در قسمت بعدی آموزش و آخرین قسمت، قصد داریم در خصوص ریسک ها و نتیجه گیری در خصوص استفاده از تحلیل تکنیکال با شما صحبت کنیم تا در نهایت بتوانید یک تحلیل تکنیکال به صورت حرفه ای را انجام دهید.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x