سه شنبه , 6 مهر 1400 - 12:13
تحلیل تکنیکال

آموزش تحلیل تکنیکال برای مبتدیان (قسمت سوم و پایانی)

در دو قسمت قبلی شما را با دو روش تحلیل تکنیکال و همچنین 5 گام برای انجام تحلیل تکنیکال آشنا کردیم که برای مبتدیان می تواند بسیار مفید باشد. در صورتی که می خواهید تحلیل تکنیکال را یاد بگیرید، ادامه آموزش می تواند برای شما حقایقی را آشکار سازد که در نهایت منجر به آموزش بهتر technical analysis برای شما خواهد شد و در صورت سوال، باید با افراد حرفه ای مشورت داشته باشید و همچنین می توانید از تحلیل های دیگران برای شروع تحلیل تکنیکال در بازار رمز ارز یا ارز دیجیتال استفاده داشته باشید.

ما در قسمت های قبلی در خصوص تعریف تکنیکال صحبت کردیم و می دانیم که تحلیل تکنیکال در واقع نوعی تحلیل بر اساس داده های تاریخی ریاضی و بر اساس توابع ریاضی می باشد. در ادامه نیز این مبحث را بیشتر برای شما باز می کنیم و در نهایت به نتیجه گیری خواهیم رسید.

تحلیل تکنیکال

حقایقی در مورد ریسک و نکاتی در زمینه تحلیل تکنیکال

تحلیل کردن به تنهایی می تواند یک چالش پیش روی شما باشد. شما برای technical analysis باید برخی از مهم ترین موارد را در نظر داشته باشید که در ادامه به بررسی برخی از مهم ترین آن ها می پردازیم :

  • باید منطق و منطق اساسی را در زمینه technical analysis به صورت کامل درک کنید.
  • استراتژی های مربوط به سرمایه گذاری پشتیبان را انجام دهید و عملکرد آن ها را بر اساس سوابقی که از گذشته پیداست بررسی کنید.
  • پیش از استفاده از تحلیل تکنیکال به صورت واقعی، از آن در حساب های نمایشی استفاده داشته باشید.
  • از محدودیت هایی که در تحلیل تکنیکال برای جلوگیری از ریسک و ضرر ناگهانی در دسترس شما می باشد، آگاهی پیدا کنید.
  • برای آینده تفکر کنید و در مقیاس بندی و technical analysis، انعطاف و ضریب خطا قائل شوید.
  • پیش از شروع به کار، یک حساب کاربری ایجاد کرده و سرمایه گذاری بر روی رمز ارز یا ارز دیجیتال را به صورت آزمایشی انجام دهید.
  • در ابتدا، سرمایه های خود را به صورت کوچک وارد این کار کنید.

آموزش تحلیل تکنیکال

خط (حد) پایین در تحلیل تکنیکال چیست؟

اغلب اوقات، سرمایه گذاران برای تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، از تحلیل فاندامنتال (بنیادی) استفاده می کنند، این روش تحلیل در کنار تحلیل تکنیکال می تواند کمک کند تا درک درست تری از بازار داشته باشید و ریسک خود را برای سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت کاهش دهید. یکی از مهم ترین کارهایی که پیش از انجام اولین technical analysis باید انجام دهید، توجه به خط پایین در تحلیل فاندامنتال و به کارگیری همزمان در technical analysis می باشد. یعنی شما باید در واقع ترکیبی از تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال را برای بازده بیشتر به کار ببرید.

پیش از سرمایه گذاری، ریسک خود را با 100000 دلار مجازی (رایگان) ارزیابی کنید

یکی از مهم ترین کارهای آموزش تحلیل تکنیکال برای کسانی که در این زمینه اطلاعات چندانی ندارند را می توان استفاده از نرم افزار شبیه ساز برای ورود به بازار رمز ارز دانست. شما می توانید با استفاده از این ابزار، 100 هزار دلار پول رایگان دریافت کنید و ریسک تحلیل تکنیکال خود را بر روی این محیط، اجرایی نمایید. این کار به شما کمک می کند تا در نهایت بتوانید میزان درصد ریسک هر تحلیل خود را متوجه شوید و هر بار میزان ریسک خود را کاهش دهید. شما می توانید از شبیه سازهایی که در این زمینه ارائه شده اند استفاده داشته باشید.

تحلیل تکنیکال برای بازار رمز ارز

کلام آخر

تحلیل تکنیکال را می توان یکی از مهم ترین روش های تحلیل در بازار forex دانست که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و شما می توانید بر این اساس، ریسک معاملات خود را در بازار رمز ارز و یا بازارهای سرمایه دیگر کاهش دهید.

اگر به عنوان یک مبتدی می خواهید وارد بازار ارز دیجیتال شوید و چیزی از technical analysis که با استفاده از داده های ریاضی انجام می شود، نمی دانید این مقاله سه قسمتی می تواند به شما در داشتن تحلیل تکنیکال قوی تر کمک کند و شما می توانید با استفاده از این روش در کوتاه ترین زمان، بیشترین بازده را داشته باشید.

در صورتی که سوالی در این خصوص دارید و یا می خواهید برای شروع به technical analysis اقدام نمایید، ارتباط با یک مشاور می تواند به شما کمک کند. این مشاور می تواند شخصی باشد که اطلاعات و تجربه سرمایه گذاری در بازار رمز ارز را داشته باشد و بر این اساس می توانید نسبت به سرمایه گذاری (در ابتدا مجازی و سپس واقعی) در بازار رمز ارز اقدام نمایید. این مقاله برای مبتدیان می تواند بسیار مفید واقع شود.

درباره ی نوید حکیمی

مطلب پیشنهادی

استیبل کوین

استیبل کوین، با پشتیبانی فیات سفری به سمت ثبات، اعتماد

استیبل کوین با پشتیبانی فیات و دارایی های دیگر به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x