پنجشنبه , 29 اردیبهشت 1401 - 12:52
رمز ارز

آشنایی بیشتر با کریپتو کارنسی در لحظه

بگذارید برای رسیدن به کریپتو کارنسی، از 4000 سال پیش و سیستم های پستی که توسط مصریان ساخته شد شروع کنیم! این سیستم ها به مرور در سراسر دنیا نیز استفاده شد و سلسله چو در چین نیز از آن استفاده کرد.

کوروش کبیر، امپراتور پارس این تکنولوژی را گسترش داد و در نهایت در سال 1775 این تکنولوژی در قاره آمریکا نیز مورد استفاده قرار گرفت. در عصر دیجیتال نیز ارسال نامه، چک و برگه های بهادار به صورت دیجیتال ارائه می شود و شما می توانید تفاوت را میان کریپتو کارنسی (پول دیجیتال) را با محصولات ملموس مانند دارو، کفش و غیره متوجه شوید.

اما کریپتو کارنسی چه خدمتی به انسان کرده است؟ در واقع بیشتر مردم در دنیا می توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند و همچنین قابلیت اتصال به اینترنت باعث شده است تا کریپتو کارنسی بسیار قابل اعتماد باشد.

به طور کلی می توان گفت که کریپتو کارنسی به عنوان پول دیجیتال شناخته شده و می تواند در معاملات اینترنتی مورد استفاده قرار گیرد. در واقع شما می توانید با استفاده از معاملات اینترنتی رمزنگاری شده تحت پوشش انواع کریپتو کارنسی به راحتی خرید و فروش انجام دهید.

کریپتو کارنسی بر چه اساسی کار می کند؟

کریپتو کارنسی بر اساس شبکه بلاک چین عمل می کند و همین امر باعث می شود تا پرداخت ها به صورت رمز نگاری شده، امن، شفاف و سریع باشند و این مسئله در واقع یک نوع شبکه پستی ارسال و دریافت پول های رمزنگاری شده بر اساس اطلاعات ریاضی است که به جای زمین از بستر اینترنت استفاده می کند.

اسب های چاپار هم به نوعی پاکت های اینترنتی هستند که از سمت کاربر به سمت کاربر دیگر ارسال می شود! امنیت بالاتر، مزیتی است که این سیستم به ما می دهد و همچنین سرعت صدها هزار برابری را می توان از دیگر ویژگی های این سیستم دانست. اما در صورتی که بخواهیم بگوییم که تکلیف پول نقد چه می شود؟ باید گفت که انسان در دنیای امروز، در حال گذار از پول نقد و ورود به دنیای کریپتو کارنسی است و به طور کلی می توان گفت که پول سنتی در حال افول و رسیدن قیمت به صفر می باشد.

پس می توان گفت که ورود به دنیای cryptocurrency می تواند بهترین انتخاب شما برای سرمایه گذاری باشد و شما می توانید در این زمینه بهترین نتیجه گیری را داشته باشید.

رمز ارز

تکلیف کریپتو کارنسی در زمان حذف پول نقد چه می شود؟

میلیاردها میلیارد معامله در طول یک هفته انجام می شود، ارزش گذاری روی کریپتو کارنسی بر اساس پول ها یا ارزهای رایج مانند دلار آمریکا یا یورو انجام می شود و پس از حذف پول نقد، شاید احساس کمبود چیزی برای تعیین ارزش کریپتو کارنسی را داشته باشید.

این زمانی است که ریاضیات ارزش خود را نشان می دهد. البته روش های سهل تری هم وجود دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به روش های ارزش گذاری بر اساس یک رمز ارز با ارزش مشخص اشاره داشت. طلا و فلزات گران بها و غیره نیز از دیگر روش های ارزش گذاری روی کریپتو کارنسی به شمار می رود ولی به نظر می رسد که ریاضیات در نهایت می تواند تمامی مشکلات ما در زمینه ارزش گذاری انواع کریپتو کارنسی را حل کند و از این لحاظ مشکلی وجود نخواهد داشت.

رمز ارز

رابطه میان کریپتو کارنسی و دموکراسی، ارتباط میان مردم و ارتباط مردم با دولت ها

پس از این که کریپتو کارنسی یا رمز ارز وارد دنیای امروز ما شود، ما می توانیم ارتباط میان مردم با دولت ها را تقویت کنیم. در واقع مولفه ارزش پول ملی دیگر در دست هیچ دولتی نخواهد بود و همه چیز به صورت جهانی ارزش گذاری می شود. این امر می تواند در دموکراسی نیز تاثیرگذار باشد.

مردم می دانند که بخش مهمی از اقتصاد یعنی همان پول و ارزش آن، در دست دولت است و از این روی افرادی با هوش بالاتر می توانند تمرکز بیشتری را در سطوح بالای دولت ها در دست بگیرند، به این معنا که به شبکه های غیر متمرکز مالی وصل شده و تجارت و سرمایه گذاری خود را از طریق شبکه های بلاک چین انجام دهند. همچنین سیستم های احراز هویت و یا رای گیری با استفاده از شبکه های بلاک چین تقریبا غیر قابل نفوذ می شوند و شما می توانید به راحتی به این داده ها دسترسی داشته باشید.

کریپتو کارنسی امروز را می توان یک تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت دانست که هر روز می تواند بخش های جدیدی از زندگی انسان را به خود درگیر کند و باید بدانیم که دسترسی به این تکنولوژی در آینده ای نه چندان دور از دسترس بشر دور نیست. زمانی که اطلاعات ارزش پیدا می کنند و مردم هزینه خدمات و کالای دریافتی را با کدهای رمزنگاری شده به صورت ریاضی پرداخت می کنند.

سلب مسئولیت: عقیده بیان شده در اینجا توصیه به سرمایه گذاری نیست. فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شود. لزوماً نظر blog.tbito.com را منعکس نمی کند. هر سرمایه گذاری و کلیه معاملات شامل ریسک است، بنابراین همیشه باید قبل از تصمیم گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. ما سرمایه گذاری را که توانایی پرداخت ضرر ندارید، توصیه نمی کنیم.

درباره ی آتوسا مشهدی

طراح و نویسنده

مطلب پیشنهادی

احساس بازار

احساس بازار رمزنگاری چیست؟

احساس بازار، و حالات سرمایه گذاران را در مورد یک دارایی در نظر می گیرد. …

guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراک بذاریدx
()
x